פיקוד העורף

התראות פיקוד העורף

סגור x

משה מאירסדורף

עורך באתר מקור ראשון

מסיבת תחפושות: נוהל ההכחשה העצמית של השמאל בפעולה

וגם: רן כרמי בוזגלו מקים יחידה לאבטחת ביבי, אטילה שומפלבי ממציא –שוב, ועמית סגל נותן ליאיר נתניהו שיעור בכיבוד הורים

מאת  משה מאירסדורף - ב׳ באב ה׳תש״ף (23/07/2020 20:42)

בחיי, אם לא הייתי יודע בוודאות שחודש אב נכנס ואיתו הימים שממעטין בשמחה, הייתי מוכן להישבע שנציין בימים הקרובים את חג הפורים. הפגנות שלעיתים נראות כמו קרנבל או עדליאדע שמארגניה ימותו ולא יודו שמדובר בהפגנות שמאל ("זה לא שמאל, זה העם"), שחקנים שמאלנים שמתחפשים לאוהדי ביבי מאוכזבים, וכל כך הרבה חשבונות פייק עם מסרים מהונדסים שמקבלים הדהוד ולייקים משל נשאו את דבר האומה. כולם מתחפשים למשהו שהם לא, אבל להבדיל מפורים אצלם המסכות לא יורדות.

ובהזדמנות, זה ראוי לבדיקה סוציולוגית או למחקר בתקשורת המונים: למה בשמאל מתעקשים בכל פעם מחדש להתכחש לעובדה שמדובר בשמאל? אני מנסה להיזכר בהפגנות שבהן השתתפתי וסוקרו בתקשורת. מישהו פה זוכר הפגנת ימין שבה מתנחל לבש איזו חולצה של "שלום עכשיו" שם עגיל באוזן, נעמד מול אחד הכתבים והצהיר: "תמיד תמכתי בפינוי התנחלויות אבל הבנתי שטעיתי"? אם היו בהפגנות ימין כאלו שהתחפשו לימנים הם היו רק השב"כניקים וגם אותם זיהו די מהר.

ומסתבר שהמסר "זו לא הפגנה של שמאלנים" הצליח לתעתע. לפחות את הזמר מוקי שנטש את ההפגנה בבלפור בזעם כי זה לא מה שהבטיחו לו.

התמימות וההלם של מוקי ממה שראה בבלפור הצחיקו מאוד את הפיד:


אבל הבדיחות עוד היו החלק הסימפטי-יחסית. הכישרון של השמאל לצופף שורות ולשים מישהו על המנגל הוא באמת יוצא דופן. בתוך רגע הוא הופך מזמר חביב לאויב העם. מפחיד.ונוה דרומי סיכמה עם המסקנה המתבקשת:

אבל זה לא רק שמאל שלא רוצה להגיד שהוא שמאל. כמו הבחור הזה למשל:

הסיקור האוהד והמתמשך למחאות בבלפור ובת"א חשף את הציר שעליו נעים מפגינים רבים. ההיפים, אלה של פיס אנד לאב, שסגרו להם את המידברן בגלל הקורונה החליטו להגיע לבלפור במקום:

אבל עם כל המהומי ה"תנו צ'אנס לשלום", "אנחנו העם", וכמובן הקלאסי "זה לא עניין של שמאל או ימין בכלל" שלהם – ברגע שתגיד לידם את השם המפורש כל הסחלה והגועל יצאו:

והיו גם כאלה שהתחפשו ממש. לכל מי שחושש מפייק ניוז בעידן הנוכחי של הרשתות החברתיות צריך לזכור שבמהירות שפייקים כאלה נוצרים, באותה מהירות צייצנים חדים מיירטים אותם ועושים מהם צחוק. הנה כמה דוגמאות למתחפשים בולטים. ראשונה כמובן המוהלת החרדית:

הצייצן יניב תורג'מן בגוגל חושף, שוב, מצביע יש עתיד שמתחפש לליכודניק מיוסר שנמאס לו מביבי:

והיה פרופיל אחד של מישהי בשם יסמין עדני (כי כשגזענים ממציאים פייק שמעריץ את ביבי הם בחיים לא יקראו לה נגה זילברשטיין) שזכה לשיתופים ולייקים כאילו הבטיחה להגריל סוף שבוע בצימר. ברשת לגלגו על הפייק הזה כל כך הרבה שאחרי זמן קצר הפרופיל נמחק:

וגם לפייק של שי ניצן היה מה להגיד בענייני פייקים:

אבל לא רק בשמאל התחפשו השבוע. רן כרמי בוזגלו הוא מצרך חובה בכל מחאה ליכודניקית, כמו לירן חולצה אפורה בערך. בתסריט שהוא נערך אליו השבוע, היחידה לאבטחת אישים נוטשת את נתניהו ברגע אחד ומפקירה אותו לחסדיהם של השמאלנים שיעשו בו לינץ'. כדי להיערך לנורא מכל הקים כרמי בוזגלו יחידת מתנדבים שישמרו על נתניהו בעת צרה. ואם כל זה לא הספיק לכם, ב"מודל" שנערך כדי לתרגל את העניין, מי שדימה את ראש הממשלה נתניהו בתרגיל היה השר איוב קרא. בדרך כלל כשאומרים "זה לא עניין של ימין או שמאל" זה ברור שזה עניין של ימין או שמאל. אבל במקרה הזה לא נראה לי שהיה אחד, מכל הקשת הפוליטית, שלא נקרע מצחוק.


ולמרות הלעג ברשת ליחידה לאבטחת איש שבפיקודו, כרמי בוזגלו הודיע לכל העוקבים והמתבדחים:

לא הבנתם למה התכוונתי

אטילה שומפלבי, הוא הפרשן הפוליטי של YNET למי שלא מכיר. במקרים רבים הוא הופך ללעג וקלס בעיקר בגלל הטון הידעני והמאוד בטוח בעצמו שממש לא קל להפריך. השבוע הוא הבטיח לכל עוקביו שמרד גדול ומשמעותי בתוך הליכוד פנימה מתארגן נגד בנימין נתניהו. הציוץ שזכה ל-1,800 לייקים עורר אפילו את סקרנותו של ח"כ מיקי זהר, יו"ר הקואליציה:

אטילה לא נרתע. והמשיך לפזר פרומואים:

וכך ברמות מסוימות של ביטחון עצמי, פעם זו תחושת בטן ופעם ריחות באוויר, אטילה ממשיך לפזר הבטחות. וככה זה נגמר בסוף:

אחר כך הגיעו ההסברים:

עוד סיפור קטן ונחמד על מישהו שנורא רוצה ככל הנראה לתפוס תשומת לב אבל עושה את זה עקום. ח"כ יוראי להב הרצנו מיש עתיד, הוא ח"כ די אנונימי אבל בהתחשב בציוץ הזה שלו, יש מצב שדווקא עדיף ככה:

התגובות לא איחרו לבוא:

ועוד תגובה מ"הסולידית" הגיעה בהמשך השבוע בהקשר ליוזמת חקיקה של הח"כ העני:

מצוות "לא תעשה"

מאז שמעון פרס צעק למצביעי מפלגת העבודה "אני לוזר?!" ונענה בתשובה חיובית רועמת, ולימור לבנת ששאלה את חברי מרכז הליכוד "למה באנו לליכוד? בשביל ג'ובים?!" וקיבלה חיובי חזק גם כן, למדו הפוליטיקאים לא לשאול שאלות רטוריות כי אתה אף פעם לא יודע מאיפה זה יבוא לך.

אז הנה שני "לא פוליטיקאים" ששאלו שאלה רטורית וקיבלו תשובה שלא הלמה את ציפיותיהם:

וגם ינון מגל, שמכיר את הטוויטר קצת יותר טוב ממרגלית לא הצליח הפעם להעביר את המסר. בסקר שערך העמיד לבחירה מול בנימין נתניהו את אחת מהפעילות הבולטות במחאות נגד ראש הממשלה, אורלי בר לב. וזה מה שקרה:

בין שרית מיכאלי מארגון 'בצלם' לבין אביחי שורשן התפתח ויכוח שהתייחס לשתיקה של ארגוני זכויות האדם מהשמאל לגבי פגיעה בלהט"בים ערבים. ואז זה קרה:

משהו קטן וטוב

השבוע נעסוק בשתי מצוות חשובות בתורה. הראשונה מצוות כיבוד הורים:

והמצווה השנייה עשיית חסד. פשוט לעשות טוב:

 

 

כתבות קשורות