הממשלה אישרה: האקדמיה ללשון עוברת דירה

59 שנים לאחר שנחקק החוק לשפה העברית, החליטה הממשלה להקים בית לאומי ללשון העברית. המבנה החדש יכלול מוזיאון לתולדות השפה העברית ומכון מחקר

כרמית ספיר ויץ | 19/11/2012 11:25 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בקרוב יוקם בית לאומי ללשון העברית בירושלים. כך הוחלט אמש (א') בישיבת הממשלה השבועית, שהקדישה דיון מיוחד למעמד השפה העברית. על פי התוכנית, האקדמיה ללשון עברית תעזוב את משכנה בקריית האוניברסיטה העברית בגבעת רם שבירושלים לטובת בניין חדש שיכלול מוזיאון לתולדות השפה העברית ומכון מחקר.

>> המאבק התדמיתי של האקדמיה ללשון עברית
>> עבד לעברית: מפעל חייו הלא ייאמן של דוד אייכנבום
 
האקדמיה ללשון העברית כיום
האקדמיה ללשון העברית כיום צילום: יחצ

על המעבר, שיתבצע בפועל בתוך כמה שנים, הוחלט במלאות 59 שנים לחקיקת "חוק המוסד העליון ללשון העברית תשי"ג- 1953", שקבע את ייסודה של האקדמיה ללשון העברית כממשיכת דרכו של ועד הלשון העברית בפעולה לקידום והתפתחות השפה. בית האקדמיה העברית המתוכנן יהיה אבן שואבת למבקרים ונקודת מפגש תרבותית ממלכתית ולאומית לאזרחי המדינה וליהודי התפוצות.

"הקמת בית העברית משתלבת בגיבוש מוקדי הזדהות וזהות לאומיים והיסטוריים של עמנו", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו. ההכנות להקמת הבית הוטלו על האקדמיה ללשון העברית, ואליה יצטרפו משרד ראש הממשלה ומשרדים נוספים, עיריית ירושלים, ההסתדרות הציונית ותורמים. נוסף על הודעתה, הממשלה העמידה תקציב לתכנון הבית. עיריית ירושלים וההסתדרות הציונית ישתתפו גם הן במימון התכנון.

נשיא האקדמיה פרופ' משה בר-אשר, אשר מונה ליו"ר ועדת ההיגוי של הפרויקט, אמר: "בצעד זה ישראל מצטרפת למדינות תרבות אחרות שהעמידו את לשונן הלאומית במרכז הווייתן". פרופ' בר-אשר הזכיר בהתרגשות

את דוד בן-גוריון, שבימי מלחמת השחרור השתתף בישיבה לכינון האקדמיה ללשון העברית ואמר כי כבוד הוא לממשלת ישראל שבימים אלו פינתה מזמנה לעסוק במעמדה של העברית ובהקמת בית לעברית.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום ירושלים-
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...
קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

מדורים

  

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים