תורת הגזע: סרטון של נאור ציון על "ערסים" מעורר זעם

סרטון שעלה לעמוד הפייסבוק של הסדרה "החברים של נאור", מציג את "הערסים הישראלים" בסגנון נשיונל ג'יואגרפיק, כחיות בטבע שמסוגלות להוציא הברה אחת בלבד. הקשת הדמוקרטית המזרחית: "ממשיך בקו הגזעני והנמוך של עבודתו". אור סיונוב: "גזען אלים ומסוכן". ציון בתגובה: "הם מחפשים לפעמים בכוח להיפגע"

nrg תרבות | 2/7/2017 15:15
תגיות: החברים של נאור,נאור ציון,נשיונל ג'יאוגרפיק,הקשת הדמוקרטית המזרחית,גזענות
סרטון חדש שהעלה הקומיקאי נאור ציון בסוף השבוע לרשת מסעיר את הגולשים. מדובר במערכון בשם "דה יזראלי ערסוות", סרטון בסגנון הנשיונל ג'יאוגרפיק שמציג חבורה של "ערסים" כחיות בטבע, המסוגלות להפיק הברה אחת בלבד מפיהן – "אההה".

במהלך הסרטון שהועלה לעמוד הפייסבוק של הסדרה "החברים של נאור", מבית היוצר ובכיכובו של ציון, מוצגים אותם "ערסים" כמי שנמלטים משוטרים, חומקים מסלקטורית וחוטפים מכות ממאבטחים רוסים. הסרטון, שרשם עד כה קרוב ל-3,000 לייקים ומעל ל-1,000 שיתופים, צבר גם יותר מ-160,000 צפיות בפייסבוק, וכ-100,000 צפיות ביוטיוב (לשם הועלה ככל הנראה בידי גולש עצמאי), זאת תוך שלושה ימים בלבד.
 

אבל הסרטון לא זכה רק לצפיות רבות, אלא גם לתגובות שלא ממש שועשעו מסגנון ההומור של ציון. הפעילה החברתית ויוצאת "האח הגדול" אור סיונוב הגיבה: "גזען אלים ומסוכן". בתגובות נוספות נכתב בין היתר: "איך קרה שאמן מזרחי יוצר סרטון עמוס סטריאוטיפים קולקטיביים שליליים על המגזר ממנו הוא בא?", "כמה גזען אדם יכול להיות?", "שומע יותר מדי התלחששויות שאתה ערס אז החלטת לבדל את עצמך? כי אתה יודע, זה לא יעזור לך". גם בעמוד הפייסבוק של 'הקשת הדמוקרטית המזרחית', שיצאה בעבר כנגד סדרה אחרת של ציון, "עממיות",  הועלה פוסט מפורט שיוצא נגד המערכון השערורייתי. המנכ"לית יעל בן יפת: ""נאור ציון ממשיך בקו הגזעני והנמוך של עבודתו. בין אם הוא מתגזען על מזרחים, בין אם זה על נשים ובין אם זה על נשים מזרחיות. השאלה היא עד כמה אנחנו צריכים לקבל את הרפש שהוא זורק כבר לא מעט זמן בפריים טיים ומתי נתחיל להתנהל כמו מדינה מתוקנת שמפסיקה ולא מאפשרת מופעי שנאה וגזענות שכאלו".

מנגד היו גם תגובות של אנשים שלא הבינו את הכעס על ציון וטרחו להבהיר למגיבים הזועמים כי מדובר בהומור, וכי דווקא התגובות שלהן הן אלה שמעוררות אלימות. ראוי לציין שהסרטון עצמו הוא מחווה לחומרים מוקדמים של ציון – סרטון אחר שיצא בשנות ה-90, ובו נעשה שימוש דומה בסגנון שמאפיין את סרטי נשיונל ג'יאוגרפיק כדי לצחוק על דמויות שונות בחברה הישראלית.

 

קטעים נוספים

מנאור ציון נמסרה התגובה: "התחושה הכללית מ'הקשת הדמוקרטית המזרחית' היא שהם מחפשים לפעמים בכוח להיפגע. אנו חיים בעולם שבו מועלים המון תכנים קומיים וזה אחד מהם, שאמור להיות גם אחד מיני רבים בהמשך, על עוד אוכלוסיות והרגלים של טיפוסים שונים בחברה הישראלית. מקווה שאותה קשת מזרחית תדע למקד את מאבקה בדברים החשובים באמת ולא תחפש למנף את עצמה על גב סרטוני רשת. ישנם מאבקים דחופים יותר".

לאחרונה הסתבך ציון גם לאחר שכוכבת הילדים מיכל ויצמן, הידועה בשם "מיכל הקטנה", סיפרה בראיון כי בן זוג מפורסם שהיה לה הכה אותה. ציון הגיב לראיון וחשף כי הוא עצמו היה בן הזוג, אך הצהיר כי מעולם לא פגע בבנות זוגו וכינה את כוכבת הילדים "רודפת פרסום מהזן הקשה ביותר".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

המומלצים

פייסבוק