רזה, כאילו: על העונה החדשה של "לרדת בגדול"

העונה החדשה של "לרדת בגדול" היא ללא ספק האופטימית ביותר של התוכנית מאז עלתה לאוויר, ומי שמחפש לנשנש טראש בהחלט ישביע את רעבונו. הבעיה העיקרית היא שמדובר בריאליטי עתיר קורבנות, כשברוב המקרים מדובר במשתתפים עצמם

רון קסלר | 11/10/2010 8:34 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר

לרדת בגדול - עונת הזוגות, ערוץ 10, יום ראשון, 21:00

אל מול שלטון עולם הרזון והיופי כמדד להצלחה שנשקף ב"לרדת בגדול", ברגע קטן אחד שבו שודרה הפרסומת עם דביר בנדק בהפסקת הפרסומות הראשונה התוכנית, ניצב הדביר והוכיח שאפשר גם להצליח וגם להיות שבעים.

העונה החדשה של "לרדת בגדול - עונת הזוגות" היא בהחלט העונה האופטימית ביותר של התוכנית מאז עלתה לאוויר ומי שמחפש לנשנש טראש בהחלט ישביע את רעבונו מצפייה בה. אם המסר אליו חותרת התוכנית הוא "תרזה, כי גם אתה יכול", אפשר בהחלט לסמן וי. הבעיה העיקרית היא שמדובר בריאליטי עתיר קורבנות, כשברוב המקרים מדובר במשתתפים עצמם.

אם יש משהו ש"לרדת בגדול" טובה בו זה עיסוק במספרים. אחוזי שומן, קילוגרמים עודפים וקילוגרמים יורדים הם רק חלק ממצע החסה עליו מוגשת התוכנית. השנה המספר הנוסף הוא: שניים. כנראה בגלל שזה כבד פעמיים. מדובר בהחלטה מופלאה. השמנים הסבוכים אישיותית מהעונות הקודמות, אלה שבכו ובדידותם קרעה את המסך, פינו את המקום לזוגות של חברים, אחים, אקסים שסובלים מעודף משקל אך נהנים מקסם אישי וקומוניקטיביות מוגברת.

ליהוק מוקפד הביא למסך גיבורים שניצני חתיכיות וסקס אפיל חבויים בהם. ליהוק הוא ליהוק גם כשמדובר בריאליטי עם קפלי שומן. אנשים לא אטרקטיביים שרוצים לרזות לא יגיעו למסך אבל אנשים שניתן לפגוש ברחוב, בבתי הקפה שבהחלט ניתן להזדהות איתם יעשו דרכם וימלאו את הפריים.
צילום: עידו לביא
ליהוק מוקפד. משתתפי ''לרדת בגדול'' צילום: עידו לביא

החיים הנשקפים מווילת "לרדת בגדול" הם חיים מאוד נוחים. כל מה שקרה עד עכשיו נותר מאחוריך, ולפניך עומד עולם שלם של ירידת משקל שנקרא "השינוי".  השינוי הזה יגרום למשתתפיו להפוך את עורם ולשנות את חייהם לנצח. בעיותיהם ייפתרו, חובותיהם ישולמו, הם לא יהיו בודדים וניתן כבר לשכור אולם לחתונה.

דקיקה מדי. שביט
דקיקה מדי. שביט צלם: יוסי צבקר
תמונת השקר הזו היא עוול, עוול גדול. הקילוגרמים הטלוויזיוניים שיורדים לא מבשרים על שום מהפך תודעתי מלבד קידום מוצרי השיווק השונים במטבח המאובזר שבווילה .במשך שנים לא הצליחה "לרדת בגדול" בישראל לייצר מועמדים רבים שנותרו במשקלם כפי שהיה בערב הגמר. לרוב כאשר יורד המסך חוזרים היורדים בגדול לחייהם ולחולשותיהם. "לרדת בגדול" נוטה לצייר את החיים כשחור ולבן. הטובים נגד רעים, סוכרים נגד סוכרזית, ודווקא בגלל שמדובר באנשים שכל כך רוצים להשתנות, מיצג השווא עושה נזק רב מתועלת.

כמו דיאטה עתירה באבות מזון, גם "לרדת בגדול" מכילה את כל מרכיבי המזון של ריאליטי: תככים, הדחות ופחמימות. כדי לשרוד ולהביא רייטינג היא חייבת לבגוד במשתתפיה באופן קצוב. הפורמט מבוסס על חיבוק מזדהה עטור בפריימים ובווידויים עטורי פסנתר אבל אז לפתע חלה תפנית בעלילה והם מוצגים כעכברי מעבדה גרוטסקיים.

סצנת הפתיחה מבישה: אחרי הצגת המתמודדים אנחנו רואים כיצד נתנו להם להתנסות בחדר כושר בעצמם. המאמנים המובילים מביטים בהם בתמיהה בחדר הסמוך ונחרדים למראה
חוסר היכולת שלהם לבצע כפיפה אחת רכה. זהו טבעו של הריאליטי: מחבק ומדיח, מזדהה ומגחיך.

ומילה על ציפי שביט שמובילה את התוכנית בזכות היותה אקס שמנה, ודקיקה מדי בהווה. האמת צריכה להיאמר: הגיע הזמן ששביט תצדיק את הבחירה בה. קילוגרמייה אומנם מאחורייה אבל כישורי ההנחייה ויצירת המתח שלה כל כך לוקים בחוסר שרק פימפום חסר מעצורים של מוזיקת מתח יכול לעורר את הדרמה הרדומה.

הצפייה בריאליטי בישראל היא קשה מנשוא. ההתחלה תמיד מעוררת השראה: קמפיין יפה, דמויות זכירות וימי שידור מסודרים. אבל לריאליטי יש תקציב ושם הסיפור מסתבך:‬ פרק הבכורה מפוצל, שינוי ימי שידור, חגים וזמנים לששון, גלגל הצלה, גלגל הצלה לגלגל עצמו, הדחה, עוד חג. בסוף מוטל הצופה על הרצפה המום ומזיל ריר "מה? עכשיו הגמר?!" - חטא הסיבוך הגיע גם אתמול כאשר פוצל פרק הבכורה לשני חלקים מיותרים כל כך. בפרק הבא כך מובטח יהיה גם שחקן אורח בדמות אמבולנס שמפנה שמנמן. החוק היבש לא נרטב אף פעם, הקילוגרם שעלה בפרק הראשון תמיד ירד רק בפרק השני. מי אמר שבאנו ליהנות.

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים
vGemiusId=>/channel_tarbut/tv/ -->