צפו בכיתת המחר של ילדינו

במכללת אוהלו פתחו יחד עם חברת סטילקייס ואינטל כיתה טכנולוגית ייחודית שנותנת לתלמידים סביבת לימוד חדשנית שלא קיימת עדיין בישראל

אסף גולן | 18/12/2013 21:31 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: חינוך
עידן חדש בהכשרת המורים בישראל. במכללת "אוהלו" בקצרין, הושק לאחרונה במסגרת פרויקט בינלאומי בשיתוף חברות הענק סטילקייס ואינטל מתחם להכשרת מורים יחיד מסוגו בישראל. במתחם פורץ הדרך  יוכשרו מורים באופן חדשני שייצג את החינוך שיקבלו ילדי דור העתיד. "כנשיאי מכללות לחינוך אנחנו חייבים להתבונן קדימה, ולהיערך לקראת אתגרי העתיד", הסביר ראש המכללה, פרופסור שמעון עמר ביחס למתחם הטכנולוגי הייחודי.
 
בונים את הכיתה העתידית
בונים את הכיתה העתידית  יח''צ

כאדם שעבר לתחום החינוך מעמדה בכירה בחברת אינטל, עמר ידע לקרוא את המפה העכשווית, ובעיקר את המפה העתידית במערכת החינוך הישראלית. עמר גייס את חברות הענק הבינלאומיות סטילקייס ואינטל לפרויקט, והמתחם הוקם בשטח המכללה בקצרין. "המדהים הוא", אומר פרופסור עמר, "שעלות הקמת המתחם בכל בית ספר בארץ נמוכה פי כמה מעלות תכניות כגון 'מחשב לכל ילד' הקיימות כיום במערכת החינוך. הטכנולוגיה היא כלי, אבל רק שינוי מקיף בהכשרת המורים יעשה את ההבדל ויכין את התלמידים לחיים".
 


חברת סטילקייס, מומחית בעלת שם עולמי בייצור סביבות עבודה, בנתה את מתחם כיתות העתיד על סמך מחקרים רבים אותם אספה לאורך השנים. במתחם הייחודי ממוקמות כיתות חדשניות וטכנולוגיות, בהן ניתן לשבור את אספקט הזמן והמרחב המיושנים. "הכיתה הקלאסית", טוען פרופסור עמר, "עם שיעורי הבית וכדומה אינה תואמת את מה שהילדים אחר כך פוגשים בחוץ. הסביבה שפיתחנו יוצרת תחושת אי וודאות, וגורמת לילד למצוא את הדרך והכיוון בעצמו".

הכיתות, בהן יוכשרו פרחי ההוראה ב"אוהלו", בנויות כך שהתלמיד באמת יכול ללמוד וליצור ידע חדש משלו. ניתן ללמוד בהן למידה עצמאית או משותפת, להרחיב על נושא מסוים ולעניין בו את שותפיך ללמידה. ישנה כיתה המאפשרת חשיבה עצמאית, כיתה המאפשרת "עימות ואימות" – עימות עם ההנחות הראשוניות, ואימות השערות על ידי חקר – וכיתות המאפשרות דיונים ודיבייטים. את הידע התלמידים רוכשים לבד, והמורה נמצא כדי להנחות ולהכווין.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...