פרופסור ישראלי זכה בעיטור האזרחי הגבוה באיטליה

אות "מסדר כוכב איטליה" הוענק לפרופ' שלמה הבלין מאוניברסיטת בר-אילן, אשר מחקריו זכו לכמעט 70 אלף ציטוטים בעולם המדע. שגריר איטליה בישראל הגיש את הפרס ואמר כי הבלין ניחן ביכולת "לא רק להבין את המדע, אלא גם לגרום לאחרים להבין את תגליותיו"

אסף גולן | 22/5/2017 17:47
תגיות: אוניברסיטת בר אילן,איטליה,מדע
כבוד ישראלי: פרופ' שלמה הבלין מהמחלקה לפיזיקה באוניברסיטת בר-אילן זכה באות "מסדר כוכב איטליה" על היותו השני מבין החוקרים הישראלים המצוטטים ביותר, עם קרוב ל-70 אלף ציטוטים בעולם. כמו כן הוא זכה על חלקו בחיזוק קשרי המחקר בין ישראל לאיטליה.
 
צילום: דוברות בר אילן
פרופסור שלמה הבלין (מימין) מקבל את הפרס צילום: דוברות בר אילן

העיטור האזרחי הגבוה הוענק לפרופ' הבלין בידי שגריר איטליה בישראל, פרנצ'סקו מריה טלו. בטקס הענקת הפרס שיבח השגריר האיטלקי את הבלין על תרומתו לשיתופי פעולה מדעיים בינלאומיים, ובמיוחד על חיזוק הקשר המדעי בין ישראל לאיטליה. השגריר ייחס את הצלחתו של פרופ' הבלין ליכולתו "לא רק להבין את המדע, אלא גם לגרום לאחרים להבין את תגליותיו; לא רק לכתוב מאמרים מדעיים אלא גם להנגישם לאחרים".

פרופ' הבלין הודה לשגריר וציין כי הצלחתו מתבססת בין היתר על הסטודנטים הרבים שהפיצו את שיטותיו המדעיות. ד"ר ברוך ברזל, מהמחלקה למתמטיקה באוניברסיטת בר אילן, אמר כי הבלין הוא אחד האבות המייסדים של קהילת מדעי הרשת הישראלית, וגם מדען רשת ידוע בעולם. הוא סיכם כי מחקריו תרמו גם לפיתוח אסטרטגיות יעילות לחיסון שלהן. "יצירותיו האחרונות של שלמה על רשתות הדדיות ממשיכים את קו המחשבה החלוצי והחדשני, כדי להתמודד עם האתגרים החשובים ביותר של התפשטות מגיפה, ביטחון סייבר וחוסן בעולם גלובלי", אמר ברזל.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך