פייק ניוז? "כתב של רשת ביקש שנתקוף אותו כסאטירה, והציג כתיעוד מטלטל"

סרטון שעלה לדף הפייסבוק של אתר רשת הציג כיצד חרדים תוקפים עיתונאי שהסתובב עם דגל ישראל. החרדים בתגובה טענו שמדובר בסרטון מפוברק ומתוסרט. בעקבות המחאה רשת הסירו את הפוסט

nrg חדשות | 28/4/2017 13:25
תגיות: בארץ,חרדים
סרטון של גיא הוכמן, שעלה בשעות הערב (ה') לעמוד הפייסבוק של 'רשת' תחת הכותרת "תיעוד מטלטל", יצר תגובות קשות בקרב חרדים שנחשפו אליו. הוכמן צעד עם דגל ישראל בבני ברק, הותקף על ידי תושבי המקום ו"זכה" לקללות, זריקות ביצים ויריקות.

באתר החרדי "כל הזמן" פורסם לראשונה כי קיים חשד שהסרטון של הוכמן מבויים ולא אמין. מעדויות שהגיעו לידי האתר עלה כי מדובר בפרובוקציה יוזמה, ככל הנראה במטרה להשניא את החרדים על הציבור הכללי ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

הסרטון שעורר סערה:
 

באתר נכתב כי, "לאחר שהסתובב ארבע שעות ברחובות בני ברק ללא שהותקף, פגש הוכמן בחברו משכבר הימים וביקש ממנו לתקוף אותו לפי העדויות ניכר היה בברור שהם חברים. השנים התחבקו ודיברו במשך דקות", סיפר אחד מעדי הראיה.

לאחר השיחה בין השניים, התרחק האופנוען מהזירה ואז חזר במהירות, חטף את הדגל מידיו של הכתב, גיא הוכמן, שבר אותו וצעק עליו. עוד נכתב באתר כי, "בסיום צילום הסצנה, ניגש התוקף להוכמן וקיבל ממנו מחמאות על פעילותו".

הסרטון שהכה בהלם את הציבור החרדי קיבל תגובות זועמות ועדויות ממקור ראשון על אמינותו. אחד מהגולשים כתב, "אני בהלם! האופנוע הזה שלי והקסדה היא של אחי הקטן. הרמתי אליו טלפון בכעס מהול בתמיהה ושאלתי ממתי אתה נוסע ברחובות ושובר דגלים? הוא צוחק ואמר, לפני זמן מה נסעתי ברחוב ועצרו אותי כמה חבר'ה דתיים, אמרו שהם עושים איזה סרט מצחיק ושאלו אם אני מוכן לעבור ולשבור את הדגל לעיני המצלמות".

מהאתר נמסר בתגובה: "לצערנו הסרטון שפורסם אינו מפוברק, אולם לאור פגיעה אפשרית ברגשות הציבור ולאור תגובות שהתקבלו החלטנו להסיר את הסרטון לאלתר. יום עצמאות שמח לכל עם ישראל".                       
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך