בחירות

סקר: הליכוד מוביל עם 27, המחנה הציוני 23

סקר שנערך בערוץ הטלוויזיה I24 מעלה כי לראשונה עוברת מפלגתו של אלי ישי את ש"ס. מרצ מגרדת את אחוז החסימה ו"כולנו" ויש עתיד מזנקות

nrg חדשות | 22/2/2015 20:35 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בין דו"חות המבקר: ערוץ הטלוויזיה i24 פרסם היום (יום א') סקר חדש לקראת הבחירות בישראל. על פי הסקר, שבוצע על ידי הסוקר אבי דגני ממכון הסקרים "גיאו-כרטוגרפיה", מובילה מפלגת הליכוד (27) על "המחנה הציוני" (23) בארבעה מנדטים, ובכך מגדילה במנדט אחד את הפער ממפלגתם של הרצוג ולבני – שאבדה מושב אחד ביחס לסקר הקודם.

עוד כותרות ב-nrg:
-בנט תוקף את לפיד: "יאיר, אח שלי, מה נסגר איתך?"
-צפו: רגעי הדקירה בפיגוע בירושלים, הנטרול של ברקת
-כל התכנים הכי מעניינים - בעמוד הפייסבוק שלנו

עוד עלה מהסקר, שנערך בקרב 700 איש מעל גיל 18, 500 יהודים ו-200 ערבים, כי המפלגה השלישית בגודלה היא המפלגה הערבית המשותפת שעומדת על 12 מנדטים, בדומה לסקר הקודם שפורסם בערוץ מלפני שבוע.
 
צילום: מרים אלסטר פלאש 90
אריה דרעי. מתרסק צילום: מרים אלסטר פלאש 90

את הזינוק החד ביותר רושמת מפלגת יש עתיד, עם עלייה של שלושה מנדטים ביחס לסקר הקודם וכעת היא ניצבת על 11 מנדטים. גם "הבית היהודי" קיבלה בסקר 11 מנדטים 
ושמרה על כוחה.

הנתון המעניין שהעלה הסקר, מציג בפעם הראשונה יתרון למפלגת "יחד" של אלי ישי על פני ש"ס עם חמישה מול ארבעה מנדטים בהתאמה. מבחינת אריה דרעי זוהי ירידה של שלושה מנדטים מהסקר הקודם. חלק מהקולות של ש"ס, עברו ככל הנראה ל"כולנו" של כחלון שעומדת על פי הסקר על תשעה מנדטים (שיפור של שני מנדטים מהסקר הקודם).

את הסקר משלימות "יהדות התורה" ו"ישראל ביתנו" עם שבעה מנדטים כל אחת, ומרצ שנפלה בשני מנדטים ומגרדת את אחוז החסימה עם ארבעה בלבד.

רוצים לראות את תוצאות כל הסקרים?­­לחצו כאן 
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg
שתף

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...