סקר פלסטיני: התמיכה בחמאס – שיא של 8 שנים

יו"ר הרשות אבו-מאזן זוכה ל-32 אחוזי תמיכה בלבד בקרב הרחוב הפלסטיני, בעוד שיריבו מחמאס נהנה מ-61 אחוזים. הסקר מעלה גם שמרבית הפלסטינים תומכים בהעתקת שיטת ההתנגדות של ארגון הטרור גם לאזור יהודה ושומרון

סוכנויות הידיעות | 2/9/2014 13:11 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
סקר דעת קהל פלסטיני, שפרסמה סוכנות הידיעות "אי-פי", מעלה שרמת הפופולריות של חמאס ביהודה ושומרון וברצועת עזה עלתה באופן ניכר בעקבות הלחימה שהתנהלה נגד ישראל ב"צוק איתן". הסקר נערך בקרב 1,270 פלסטינים, ומרווח הטעות שלו הוא 3 אחוזים.

עוד חדשות ב-nrg:
- המשטרה: "תשתית ראייתית" נגד גבי אשכנזי
- נציבת החוץ האירופית החדשה: לא נתקוף את רוסיה
- נמצאה תרופה לשלושה סוגים קטלניים במיוחד של סרטן הדם

הסקר שערך המרכז הפלסטיני למדיניות ומחקר מורה ש-61% מהפלסטינים היו בוחרים לנשיא במנהיג קבוצת הטרור האיסלאמית, אסמאעיל הניה, אם הבחירות היו נערכות כיום. התמיכה ביו"ר הרשות הפלסטינית דהיום, מחמוד עבאס אבו-מאזן, יריבו של הניה, צנחה ל-32% בלבד.
 
צילום: EPA
אסמאעיל הנייה לאחר שיצא ממקום מסתורו במהלך ''צוק איתן'' צילום: EPA

 עניין מטריד אחר שעולה בסקר הוא שמרבית הפלסטינים תומכים באימוץ גישת ההתנגדות של חמאס גם ביהודה ושומרון. המרכז אומר שזו הפעם הראשונה בשמונה שנים שמרבית הפלסטינים תומכים במנהיג חמאס. עם זאת, צוין במחקר, הפופולריות של ארגון הטרור עשויה לצנוח בחודשים הקרובים, כפי שאירע בעבר בתום סכסוכים בין ישראל והפלסטינים.

תוצאות הסקר מציגות תפנית מתוצאות אחרות שהתקבלו בסקר קודם שנערך במהלך מבצע "שובו אחים" לאחר חטיפת שלושת הנערים. בסקר זה נמצא אז כי תנועת חמאס לא גרפה רווח פוליטי מהחטיפה. הסקר נערך בין התאריכים 15-17 ביוני, מספר ימים לאחר חטיפת הנערים.

מהסקר, שנערך על ידי "מכון וושינגטון למדיניות המזרח הקרוב". עלה כי התמיכה הציבורית בחמאס לא עלתה מאז התרחשה חטיפתם של נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח, אלא להיפך. בתשובה לשאלה מי צריך להיות נשיא פלסטין בשנים הבאות, ריבוי מוצק הן בגדה המערבית ובעזה בשם עבאס (30%) או מנהיגים המזוהים עם פתח אחרים: מרואן ברגותי (12%), מוחמד דחלאן (10%), רמי חמדאללה (6%), מוסטפא ברגותי (4%) או סלאם פיאד (2%).

מנגד, מנהיגי חמאס איסמעיל הנייה וחאלד משעל זוכים לאחוזי תמיכה נמוכים מאוד בקרב הציבור הפלסטיני, עם תמיכה של 9% בגדה המערבית ו-15% ברצועת עזה.


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...