ההפתעה והאכזבה של הדיפלומטית הערבייה

ראניה ג'ובראן הדיפלומטית הערבייה הראשונה בישראל התפטרה מ"סיבות אישיות". במשרד החוץ מאשימים: לא משמרים כח אדם איכותי

אלי ברדנשטיין | 23/12/2009 8:35 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שלוש שנים וחצי אחרי שסיימה את קורס הצוערים של משרד החוץ ועשתה היסטוריה, החליטה ראניה ג'ובראן שהדיפלומטיה לא בשבילה. האישה הערבייה היחידה שצלחה עד היום את הקורס היוקרתי, הודיעה שלשום על התפטרותה משירות החוץ של ישראל "מסיבות אישיות".
 
ראניה ג'ובראן.
ראניה ג'ובראן. צילום: ללא

ראניה, בתו של שופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן, החליטה על הצעד המפתיע לאחר התלבטות קשה, ועל אף שרבים צפו לה קריירה מבטיחה. רבים במשרד החוץ הופתעו מעזיבתה, שכן ג'ובראן הייתה אמורה להתחיל בחודשים הקרובים את שליחותה הראשונה כדיפלומטית בשגרירות ישראל בקהיר.

על פי התכנון, אמורה הייתה ג'ובראן לעסוק בשגרירות בקהיר בתפקיד כלכלי - משרה שרצתה בה מאוד ואף ייחלה לה זמן רב. "ראניה היא אחת הצוערות המוכשרות שיש במשרד החוץ, בלי קשר להיותה אישה, ערבייה או בתו של שופט", אמר אתמול עובד במשרד החוץ ששירת לצד ג'ובראן. "כל מערכת ציבורית ודיפלומטית הייתה מתברכת בעובדת כמותה, וזהו הפסד אמיתי למדינת ישראל".

ג'ובראן, ערבייה נוצרייה בת 29, התקבלה למשרד החוץ לפני כשלוש שנים. מאז ביצעה כמה שליחויות קצרות מטעם המשרד בשגרירויות ישראל בסנגל, רבת עמון וגם בקהיר. במסגרת משרד החוץ בירושלים עבדה במחלקת "אירו אסיה 1", שמטפלת בקשרים עם רוסיה, אוקראינה, מולדובה ובלרוס, ובמחלקת מרכז אירופה.
אנשים כמוה מחזקים את שירות החוץ

בטרם התקבלה לקורס הצוערים הנחשק, עבדה ג'ובראן כעורכת דין במשך שנתיים. מאז הגיעה למשרד החוץ, היא ליוותה במסגרת עבודתה מספר רב של ראשי מדינות, ביניהם האפיפיור בנדיקטוס ה-16 בביקורו האחרון בישראל.

בשנת ה-60 לישראל אף לקחה ג'ובראן חלק בקמפיין הסברה בניו יורק, שהוצג, בין היתר, בשדרה החמישית. בקמפיין הוצגה הרב גוניות של החברה הישראלית בכרזות ענק, עליהן היא כיכבה לצד הכדורסלן

דרק שארפ.

גורם במשרד החוץ הבהיר אמש מי האחראי לעזיבתה של הדיפלומטית המבטיחה. "אני רואה את עזיבתה של ראניה כתופעה המייצגת את חוסר יכולתה של המערכת לשמר את כוח האדם האיכותי במשרד, וחבל שזה כך", הבהיר.

ואילו סגן שר החוץ דני איילון הודה: "הופתעתי מהתפטרותה של ראניה, אך רצונה כבודה. היא צוערת מוכשרת ביותר ואנשים כמוה מחזקים את שירות החוץ. אני מאחל לה הצלחה בהמשך הדרך".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים