מאחז הקצינים מתמרד: אם נפונה לא נתגייס

בעצומה ששוגרה לרמטכ"ל הבהירו 8 קצינים ולוחמים במיל', מהמאחז קידה כי אם יעקרו אותם מיישובם, הם יסרבו להתייצב למילואים

רועי שרון | 23/6/2009 8:37 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
במאחז קידה, מן המתונים ביותר ביהודה ושומרון, יש 30 משפחות בלבד, אבל לא פחות משמונה קצינים בשירות קבע, בדרגות רב סרן ומעלה, ועוד כמה קצינים במילואים. יישוב שמתייצב לפקודה בכל עת. אלא שבימים האחרונים משהו נשבר ביחסים שבין הצבא לתושבי המקום. חבורה של אנשי מילואים מהיישוב הפיצו עצומה שבה הם מודיעים לרמטכ"ל גבי אשכנזי כי במקרה שהמקום יפונה, הם יסרבו להתייצב לשירות צבאי. מבחינתם, מדובר ב"נשק יום הדין", לא פחות.
 
נתניהו במאחז קידה.
נתניהו במאחז קידה. צילום ארכיון: פלאש 90

קידה הוקם בשנת 2003, מזרחית ליישוב שילה, ויש בו קרוואנים וכמה מבני קבע. המאחז מזוהה עם הזרם המתון בימין ומכונה "גבעת הקצינים", בשל המספר הגבוה של קצינים המתגוררים בו. במלחמת לבנון השנייה התרוקן המאחז מגברים, משום שכמעט כולם גויסו, רובם ליחידות מובחרות. בעקבות כך הוקצו חיילים לשמירה במקום, עד שאנשי המילואים שוחררו ושבו לבתיהם.

בעקבות כוונת שר הביטחון אהוד ברק לפנות מאחזים שהוקמו אחרי מרץ 2001, החליטו תושבים במאחז כי אין ברירה אלא לאיים בסרבנות. עד כה חתמו על המסמך שמונה קצינים ולוחמים במילואים, ועוד שניים הביעו את הסכמתם למהלך.
"מערכת אפליה ורדיפה"

"זה שנים מופלה הציבור שלנו לרעה", נכתב בעצומה שהם מפנים אל הרמטכ"ל. "מתקיימת נגדנו מערכת אפליה ורדיפה, במסגרתה מקפיא משרד הביטחון את הבנייה ואינו מאפשר לנו לבנות ולהתפתח. המינהל האזרחי מעדיף לאכוף חוקי תכנון דרקוניים נגדנו כאילו אנו האויב.

"מהפרסומים

האחרונים אני למד כי היישוב שלנו, שהוגדר בשרירות ל'בלתי חוקי', נמצא בסכנת עקירה. אנא, רשום לפניך כי במקרה כזה אני מנתק את קשריי עם מערכת הביטחון העושה הכל כדי למרר את חיי ואת חיי קהילתי. אם תחליטו כי קידה תיעקר, מחקו בבקשה את שמי מסדר הכוחות בצה"ל".
מכתב הקצינים
מכתב הקצינים צילום: מתוך העצומה


ביישוב הקטן נושבות גם רוחות אחרות. במקום הופץ מכתב המתנגד למהלך. "כל הזמן אנחנו מוצאים עצמנו עסוקים בראיית הרע ובביקורת, עד שלפעמים אנחנו שוכחים את כל הטוב שעשה ה' עמנו", נכתב בו. "עצם היות צבא לעם ישראל אחרי כל כך הרבה שנים זה דבר גדול. הגיע הזמן שנבין שאם אנחנו מוציאים מכתב שבו אנחנו מכריזים שלא נבוא למילואים בעת מלחמה, זה לא קשור לעניין המאחזים! אם מפנים אותך חס וחלילה מביתך, אז במלחמה הבאה תשב בבית? מה הקשר?".

כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים